Drukas resursa adrese: http://sportskandava.lv/orientesanas/orientesanas_sports__pavasara_sezona
Drukas datums: 23:15:17 13.11.2018

Orientēšanās sports – pavasara sezona09.06.2015

Sporta kluba „Kandava” orientieristi sezonu uzsāka 6.aprīlī, piedaloties orientieristu apmācības pasākumā Tukuma novada „Sveikuļos”.

Tautas seriāli un Kandavas novada atklātais čempionāts

Jau nākamajā dienā notika Tukuma orientēšanās tautas seriāla „Silva” pirmā kārta, kurā piedalījās kupls skaits SK „Kandava” orientieristi. Kandavnieki ar lielākiem vai mazākiem panākumiem ir startējuši visās „Silva” aizvadītajās kārtās. 26.maijā „Silva” kārta notika Kandavas Melnajā mežā. Par spīti lietainajam laikam startēja rekordliels dalībnieku skaits. Sezonas pirmajā daļā vēl ir atlikušas divas „Silva” kārtas Tukuma apkārtnē 9. un 16.jūnijā.

Mazāka ir bijuši kandavnieku dalība Talsu orientēšanās tautas seriālā „ZigZag”. Viena no „ZigZag” kārtām notika 27.aprīlī Kandavā, bet otra 1.jūnijā Matkulē. Arī šajās kārtā neiztika bez lietus, bet par dalībnieku trūkumu sūdzēties nevarēja.

Piedalīšanās Kandavas novadā notiekošajās tautas seriālu kārtās dod ieskaiti novada atklātajā čempionātā. Pašlaik ir aizvadītas 3 kārtas no 5, bet tas neliedz jebkuram orientieristam veiksmīgi startēt, 28.septembrī Cērē un 24.oktobrī Kandavā, un izcīnīt kādu no medaļām.

Starptautiskas sacensības

Vairāki SK „Kandava” orientieristi maija beigās piedalījās Baltijas valstu orientēšanās čempionātā. Čempionāts notika Tukuma apkārtnē. Startējot atklātajā līdzjutēju grupā (M21B), pie panākumiem divu dienu rezultātu summā tika Jānis Rudēvics (2.vieta) un Uldis Vēciņš (3.vieta). Pērējiem dalībniekiem vietu uz pjedestāla liedza viena rezultāta iztrūkums.

Jūlija sākumā 5 kandavnieki piedalīsies 29.starptautiskajās trīsdienās „Kāpa 2015”, Amatas novadā. Notiek treniņi.

Pieaug interese par orientēšanās sportu

27.maijā Zemītē norisinājās „Orientēšanās diena”. Ar orientēšanās sportu iepazinās 45 Zemītes pamatskolas skolēni. 1.jūnijā Matkulē Bērnu aizsardzības dienas ietvaros Talsu „ZigZag” kārtā piedalījās 20 jaunie matkulnieki. 4.jūnijā jauniešu centrā „Nagla” notika SK „Kandava” organizētā orientēšanās nodarbība. Lai gan interesentu nebija ļoti daudz, sadarbība turpināsies un nodarbības notiks arī turpmāk.