Sporta klubs Kandava

Par sporta klubu Kandava

Sporta dzīve  Kandavas novadā

Jau vairāk kā desmit gadus Kandavas novadā sporta dzīvi organizē sporta klubs „Kandava”. 
Biedrība „SK „Kandava" dibināts 1996.gadā, organizē sporta pasākumus, treniņnodarbības novadā, kā arī pārstāv novadu valsts, rajona un Kurzemes novada sporta pasākumos. 

Nozīmīgākie sporta pasākumi:

Katru gadu SK „Kandava” organizē sporta svētkus Cērē, Matkulē,Vānē, Zemītē, Valdeķos, un Kandavā. 
•   Katru gadu tiek izcīnīts novadnieka Jāņa Lūša kauss šķēpa mešanā.
•   Sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Kandavā notikušas jau septiņas vasaras jaunatnes olimpiādes, kur katrā olimpiādē piedalījušies ap 2000 Latvijas skolu jaunieši, kas pārstāvējuši visus Latvijas rajonus. 
•   „Biedrība SK Kandava" ir pirmā Latvijā, kas organizējusi Olimpisko dienu pirmskolas vecuma bērniem. 2008.gada jūnijā jau būs piektā „mini" olimpiāde. Dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug. Vidēji katru gadu piedalās apmēram 150 bērni ne tikai no Tukuma rajona, bet arī no Rīgas, Saldus, Olaines, Kuldīgas, Jelgavas. Ir arī savi rekordisti. Ieva Turķe no Tukuma ieguvusi sešas zelta medaļas. 
•   „Biedrība SK Kandava" organizē ne tikai novada čempionātus, bet arī Rietumu līgas čempionātus volejbolā un basketbolā vīriešiem, pludmales volejbolu.
•   Norisinās novada čempionāti basketbolā un futbolā.
Sporta veidi 

Basketbols - viens no vismasveidīgākajiem sporta veidiem Kandavā. Basketbolā trenējas un spēlē gan bērnudārza bērni, gan skolnieki, gan pieaugušie un arī veterāni. Eiropas čempionātos startējuši vairāki bijušie SK „Kandava” audzēkņi - L. Ošeniece, G. Eņģelis, J. Bambis, G. Strāķis un Ģ. Celms.
Kandavas novada deputāti 2006. gadā pieņēma lēmumu izveidot un finansiāli atbalstīt basketbola komandas izveidošanu. Tā izveidojās vīriešu basketbola komanda „Kandava”, 2007. gadā komanda ir izcīnījusi tiesības uz pārspēlēm par iekļūšanu Latvijas basketbola līgā.

Volejbols - viens no populārākajiem sporta veidiem Kandavā. Komandas regulāri trenējas un piedalās dažādās sacensībās. Volejbolisti trenējas un spēlē gan Kandavas vidusskolās, gan  Cēres sporta namā.

Futbols - trenera I. Zaļevsa vadībā trenējas gan jaunieši, gan pieaugušie. Komandas piedalās dažāda  mēroga sacensībās, kā arī pārstāv Kandavas novadu Kurzemes novada sporta spēlēs.

Novuss - sporta veids Kandavā ar jau ļoti senām tradīcijām. Novusa sekciju jau daudzus gadus vada G. Andriksons. Komanda piedalās LR čempionātos. 2005./2006. g. sezonā - ar divām komandām. Esam bijuši gan „augšā", gan „lejā". Individuāli kandavnieki ir pārstāvēti gan augstākajā līgā (I. Lasis), gan arī citās līgās. M. Gricmanis izcīnīja Eiropas čempiona titulu jauniešiem. Treniņi un sacensības notiek Kandavas sporta hallē. 
Dambrete - entuziasts A. Krīvāns savu pieredzi un meistarību cenšas nodot jaunajiem Kandavas vidusskolas dambretistiem, bet pats veiksmīgi startē veterānu čempionātos.

Zolīte pēdējos gados populāra daudziem Kandavas novada zolmaņiem. Interesanti, ka Kandavā 1990. gadā tika izstrādāti vieni no pirmajiem zolītes noteikumiem Latvijā un pirmais čempionāts notika 1990.g. Kandavas Štempeļmuižas mednieku mājā. A. Kleinbergs vēl šodien ir daudzu dažāda ranga zolīšu sacensību tiesnesis.

Galda teniss
  - jaunievedums Kandavas novadā , kurš šobrīd ir pieejams visos novada pagastos un Kandavā.

Šo gadu laikā „Biedrība SK Kandava" ir darbojušies karatisti, hokejisti, šahisti.

Motosports
- "Motoparks Kandava"
2010. gadā, 2km no attālumā no Kandavas centra tika izveidota jauna motokrosa trase "Motoparks Kandava" (http://www.mxparks.lv/). Tas ir vērienīgākais motokrosa projekts Latvijā pēdējo gadu laikā. Trases mērķis ir, ka šeit notiek ne tikai Latvijas un Baltijas mēroga sacensības, bet arī Eiropas čempionāta posmi. Šobrīd ir izveidota klasiskā mototrase, superkrosa trase, uzbērts motokrosa frīstaila nosēdiens.
2012. gadā izveidota starptautiska motokrosa komanda "Motoparks Kandava Sumata MX Team" , kuras sastāvā ir Latvijas un Lietuvas motokrosa sportisti, kā arī skijoringa komanda "Motoparks Kandava". 
Kontaktālrunis: 29225350.
Kartingu trase- Kandavu var dēvēt par Latvijas kartingu galvaspilsētu, jo tieši šeit septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados izveidojās spēcīgākā kartinga komanda Padomju Savienībā.Trasi pilnībā rekonstruēja un atklāja 2008. gada jūnijā. Tā ir jaunākā un mūsdienīgākā trase visā Baltijā.http://www.kartodroms.lv/

Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


Kandavas novads
back to top